Galebu pobjeda u Kotoru i drugo mjesto na tabeli

Logo OSCG, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 07.12.2014. 19:14h

Odbojkašice Galeba savladale su danas u Kotoru ekipu Gimnazijalca 3:0 (25:19, 25:22, 25:19), u posljednjoj utakmici 8. kola Prve ženske lige.

Domaća ekipa je zaprijetila samo u drugom setu kada je vodile 20:18, ali nije imala snage i iskustva da naprave iznenađenje i uzme set. Nakon toga ekipa Galeba je rutinski privela utakmicu kraju.

Sedmom pobjedom u prvenstvu, Galeb se vratio na drugo mjesto na tabeli, sa četiri boda manje od gradskog rivala, neprikosnovenog lidera Luke Bar.

Gimnazijalac je, sa druge strane, upisao šesti poraz u sezoni.

Juče, Luka Bar je u barskoj “Topolici” savladala Nikšić 3:0 (25:13, 25:16, 25:11), i stigla do osme pobjede u sezoni, bez izgubljenog seta!

Takođe juče, u derbiju kola, Morača je na svom parketu savladala Budvu 3:1 (25:18, 25:14, 21:25, 25:18), dok je Budućnost Bemaks u Kolašinu bila bolja od Gorštaka 3:1 (25:11, 26:28, 25:19, 25:20).

U petak, AOK Rudar u Pljevljima savladao ekipu Lovćena 3:1 (21:25, 25:22, 25:12, 25:15) .

Tabela: Luka Bar 24, Galeb 20, Morača 19, Budva 18, AOK Rudar 12, Budućnost Bemaks 11, Nikšić 6, Gimnazijalac 5, Gorštak 3, Lovćen 2.

Gimnazijalac – Galeb 0:3 (19:25, 22:25, 19:25)

Kotor - Dvorana: Gimnazija Kotor. Gledalaca: oko 50. Sudije : Milorad Delić (Podgorica) i Predrag Beljkaš (Bar).

Gimnazijalac: I. Barbić, A. Ćetković, T. Pajović, M. Tomić, M. Jovanović, A. Parapid, L. Stanišić, D. Vujković, N. Fuštić, T. Lazarević, E. Krasnići. Trener: Božidar Barbić.

Galeb: I. Vujošević, T. Čavić, M. Olujić, A. Ratknić, A. Malović, I. Vojvodić, I. Đukić, N. Vujović, K. Radević, D. Vulević. Trener : Nikola Masoničić.