Kudelka najbolji u Lilehameru

Roman Kudelka, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.12.2014. 17:37h

Čeh Roman Kudelka pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u Lilehameru.

Jak vjetar spriječio je održavanje druge serije, pa je za pobjednika proglašen vodeći nakon prvog dijela takmičenja.

Kudelka je do druge pobjede u Svjetskom kupu došao skokom od 140 metara, za koji je dobio 153,9 bodova.

On je i prvi trijumf u Svjetskom kupu ostvario ove sezone u Kligentalu.

Slovenac Peter Prevc bio je drugi skokom od 139 metara i zborom od 149,9 bodova.

Austrijanac Mihael Hajbok bio je treći skokom od 141,5 metara, za koji je dobio 149,4 boda.

Njemac Severin Frojnd završio je na četvrtom mjestu (136,0), peti je bio Švajcarac Simon Aman (142,0), a šesti Norvežanin Andreas Fanemel (131,0).

Kudelka je trijumfom u Lilehameru preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu SVjetskog kupa sa 290 i ima devet više od drugoplasiranog Amana.

Fanemel je treči sa 250, a bod manje ima Prevc na četvrtom mjestu.