Pobjede Luke Bar i Budve

62 pregleda 0 komentar(a)
Logo OSCG, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 23.11.2014. 19:52h

Odbojkašice Luke Bar i Budve upisale su maksimalne pobjede u današnjim mečevima 6. kola Prve ženske lige.

Šampion Luka Bar je na svom parketu savladala "fenjeraša" Lovćen 3:0 (25:14, 25:15, 25:11) i zabilježila šesti maksimalan trijumf. Lovćen je doživio peti poraz.

Budva je u Kotoru bila bolja od Gimnazijalac 3:0 (25:23, 29:27, 25:13), za petu pobjedu u sezoni.

Kotoranke su izgubile četvrti put, a danas su, uz malo više sreće, mogle barem do jednog seta, posebno u drugom setu, kada su vodile čak 24:20. Tada je, međutim, na servis došla kapiten Budve Bojana Đurović i preokrenula rezultat.

Na kraju tog seta se povrijedila Milica Kapetanović, korektor domaće ekipe, pa se igračice Gimnazijalca poslije toga više nisu mogle vratiti u igru i ekipa Budve je rutinski privela utakmicu kraju.

Juče je Galeb u gostima savladao Nikšić 3:0 (26:24, 25:23, 25:15), dok je Morača sa 3:0 (25:22, 25:8, 25:23) u Kolašinu porazila Gorštak.

U petak, AOK Rudar je u Pljevljima porazio Budućnost Bemaks 3:0 (25:10, 25:18, 25:21).

Tabela: Luka Bar 18, Morača 16, Budva 15, Galeb 14, AOK Rudar 9, Budućnost Bemaks, Gimnazijalac 5, Nikšić, Gorštak 3, Lovćen 2.

Luka Bar – Lovćen 3:0 (25:14, 25:15, 25:11)

Bar - Dvorana SD “Topolica”. Gledalaca oko 50. Sudije: Dragana Vučinić (Podgorica) i Milana Vukčević (Bar)

Luka Bar: Bojović, J. Rosić, Duraković, Joksimović, Cenović, Peruničić, M. Rosić, Hadžisalihović, Vuković, Vujanović, Barjaktarović.

Lovćen: Latković, Zeković, Laličić, Čogurić, Ševaljević, Radulović, Rajković, Kapa, Kaludjerović, Vujović, Pavićević, Vukčević.

Gimnazijalac – Budva 0:3 (23:25; 27:29; 13:25)

Kotor - Dvorana SŠ "Kotor". Gledalaca: oko 50. Sudije : Sonja Simonovska i Predrag Beljkaš (oboje iz Bara)

Gimnazijalac: I. Barbić, A. Ćetković, T. Pajović, M. Jovanović, M. Kapetanović, A. Parapid, M. Parapid, D. Vujković, N. Fuštić, T. Lazarević, L. Stanišić, E. Krasnići. Trener: Božidar Barbić.

Budva: M. Barjanović, D. Delić, N. Lučić, A. Pajović, B. Đurović, I. Gigović, J. Đurović, N. Marković, J. Popović, M. Delić, V. Taušan, D Vukadinović. Trener: Đorđe Brajak.