Titula za Luisa Hamiltona

Britanac je na stazi “Jas marina” došao do 11. trijumfa u ovogodišnjem šampionatu, a 33. u karijeri
2 komentar(a)
Luis Hamilton, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.11.2014. 15:04h

Vozač Mercedesa Luis Hamilton postao je svjetski šampion trijumfom na posljednjoj trci sezone Formule 1, Velikoj nagradi Abu Dabija.

Britanac je na stazi “Jas marina” došao do 11. trijumfa u ovogodišnjem šampionatu, a 33. u karijeri, u vremenu od 1:39:02.619 sata i tako stavio tačku na sjajnu sezonu.

Hamilton je pred veliko finale imao 17 bodova prednosti u odnosu na timskog kolegu Nika Rozberga, a poslije sjajnog starta se postarao da mu titula ne dođe u pitanje.

"Ne mogu da vjerujem da sam postao svjetski šampion, hvala svima", bila je prva reakcija Hamiltona.

Njemac je imao velike probleme sa bolidom, pa je na kraju ostao bez bodova, pošto je kroz cilj prošao kao 13.

Ovo je za Hamiltona druga titula u karijeri, prvu je osvojio 2008. godine u bolidu Meklarena.

Drugo mjesto u posljednjoj trci sezone osvojio je Felipe Masa (Vilijams), dok se na posljednji stepenik pobjedničkog postolja popeo joše jedan vozač Viliajmsa Valteri Botas.

Prva čestitka Britancu je stigla od tenisera Endija Mareja.

"Čestitam Luisu Hamiltonu drugu titulu u karijeru, koju je osvojio zasluženo", napisao je Marej na svom Tviteru.

Hamilton je postao prvi Britanac koji je osvojio više od jedne titule šampiona, poslije Džekija Stjuarta koji je to uradio 1971. godine.