Kudelka najbolji u Kligentalu

Roman Kudelka, Foto: Tv.sb.eurosport.com
Ažurirano: 23.11.2014. 13:05h

Čeh Roman Kudelka pobjednik prvog takmičenja u skijaškim skokovima ove sezone koje je za Svjetski kup danas održano u Kligentalu.

On je bio četvrti nakon prve serije, a do prve pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 138 i 139,5 metara, za koje je dobio 276,4 boda.

Austrijanac Štefan Kraft bio je drugi skokovma od 142 i 136 metara i zbirom od 274,1 bodom.

Vodeći nakon prve serije, Njemac Andreas Velinger, osvojio je treće mjesto skokovima dužine 140 i 133,5 metara, za koje je dobio 270,7 bodova.

Norvežanin Andreas Fanemel nastup je završio na četvrtom mjestu (143 i 134), peti je bio Slovenac Peter Prevc (133 i 136,5), a šesti Japanac Noriaki Kasai (133,5 i 134,5).