Kolaković i Bojić dva od dva

Ažurirano: 26.10.2014. 11:53h

S obzirom da je ovoga puta birao ekipu (prošle sezone je preuzeo tim u toku prvenstva), dobar start sezone i ne čudi –crnogorski odbojkaški trener Igor Kolaković na klup francuskog Kana zabilježio je dvije pobjede u prva dva kola, sa maksimalnih šest bodova i jednim izgubljenim setom.

Nakon trijumfa u gostima protiv Monpeljea (3:1), Kan je sinoć kod kuće bio bolji i od Arago de Seta sa 3:0 (25:20, 26:24, 25:18), i nastavio pohod ka mjestu u plej-ofu, što je prvi cilj u ovoj sezoni.

U Kolakovićevom timu najbolji poenter je bio Ludovik Kastar sa 17 poena, dok je Dejan Radić, bivši srednji bloker Budućnosti, upisao sedam poena. Na drugoj strani bivši korektor Budvanske rivijere Ivan Raič zabilježio je sedam poena.

Dvije pobjede, ali sa pet bodova, ima i bivši primač Budućnosti i Budvanske rivijere Marko Bojić sa Pari volejom. Nakon poraza u Super kupu Francuske (Bojić je bio najbolji u svom timu sa 20 poena), Pari volej je u prvom kolu kod kuće porazio Nant sa 3:1 (Bojić 19 poena, tri bloka, jedan as, čak 80 posto pozitivnog prijema, a 68 posto idealnog), a sinoć je u gostima savladao Narbon sa 3:2 (25:21, 24:26, 26:24, 24:26, 15:11). Bojić je meč završio sa devet poena.

Šomon, u kojem igra crnogorski reprezentativac Gojko Ćuk, ima polovičan uspjeh u prva dva kola – pobjedu kod kuće protiv Narbona sa 3:2 (Ćuk je ulazio u drugom, trećem i četvrtom setu, ali nije zabilježio poen), te sinoćni poraz u gostima od Ajačija sa 3:0 (29:27, 26:24, 25:22).

Gojko je sa klupe ulazio u prva dva seta, a počeo je treći i na kraju je upisao četiri poena (tri iz bloka, jedan iz napada).

Krenula je i ženska sezona, Tanja Bokan je sa Miluzom slavila u gostima 3:0 protiv Bezijea, a kapitenka crnogorske reprezentacije je meč završila sa 12 poena.

Ksenija Ivanović je sa Enoom poražena u gostima od Le Kanea sa 3:0. Ivanović, koja je u novom klubu dobila kapitensku traku, upisala je 10 poena.