Crnogorski kik bokseri bez medalje i polufinala

7 komentar(a)
Remzija Dacić, Foto: Facebook
Ažurirano: 23.10.2014. 20:06h

Crnogorski kik bokseri nijesu uspjeli da se plasiraju u polufinale i osvoje medalju na Evropskom prvenstvu u Bilbaou, u disciplini lou kik.

U kategoriji do 67 kilograma Remzija Dacić poražen je večeras u četvrtfinalnom meču od Bjelorusa Andreja Kamionaka.

Dacić je u osmini finala eliminisao Makedonca Nenada Manojlovskog.

Od Marka Nikolića u četvrtfinalnom meču kategorije do 75 kilograma bolji je bio Ismail Uzner iz Turske.

Nikolić je juče u osmini finala pobijedio italijanskog reprezentativca Franćeska di Đakoma.

U kategoriji preko 91 kilogram Miroslav Vujović u četvrtfinalu kategorije preko 91 kilogram poražen je od Bjelorusa Jaukenija Makaraua, dok je Ruskinja Oksana Scetinjina, u kategoriji do 56 kilograma, pobijedila Anastazije Petrović.

Vujović i Petrović bili su debitanti na šampionatu Evrope.

"Petrović i Vujović su opravdali debitantski nastup, izgubili su od puno iskusnijih boraca. Dacić je izgubio od veoma kvalitetnog borca. Nikolić je bio najbliže pobjedi, ali je poražen vrlo tijesno od jednog najboljih boraca na šampionatu. Iako nismo osvojili medalju, ne mogu biti nezadovoljan prikazanim, jer su takmičari dali sve od sebe da pobijede", rekao je selektor Goran Radonjić agenciji MINA.