Crnoj Gori osam medalja u Ohridu

1 komentar(a)
Marina Raković, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 19.10.2014. 12:24h

Crnogorski karatisti nastup na 25. seniorskom prvenstvu Balkana u Ohridu završili su sa osam medalja - dvije zlatne i po tri srebrne i bronzane.

Medaljama, srebrnim, drugog takmarskog dana okitili su se muški kata tim i ženski tim u borbama.

Muški tim, u sastavu Mijat Vojvodić, Srđan Vuković i Stefan Pajović, poražen je u finalu od Srbije 4:1.

Ženski tim u borbama, koji su činili Jelena Maksimović, Dragana Konjević i Marina Raković, do finala došao je pobjedama protiv Hrvatske 2:0 i Bugarske 3:2.

U meču za zlatnu medalju crnogorske karatistkinje poražene su od Turske 2:0.

Zlatnim odličjem juče su se okitili Ana Drašković do 50 i Almir Cecunjanin u kategoriji preko 84 kilograma.

Srebrnu medalju juće je osvojila Marina Raković do 68, a bronzane Biserka Radulović u katama pojedinačno, Dragana Konjević u kategoriji preko 68 i Jelena Maksimović do 61 kilogram.

Crnogorski karatisti u genertalnom plasmanu nastup u Ohridu završili su kao četvrtoplasirani, iza Makedonije, Srbije i Turske.