Balijagić popravila rekord na 300 metara

Ažurirano: 28.09.2014. 13:11h

Atletičarka bjelopoljskog Jedinstva Ena Balijagić postavila je novi crnogorski rekord u trci na 300 metara.

Ona je na državnom prvenstvu za mlađe pionire i pionirke u Baru trku završila za 43,9 sekundi.

Balijagić je bila vlasnica i prethodnog nacionalnog rekorda (44,31).

U trci na 50 metara pobijedili su David Božović (AK Sanja - 8,4) i Marina Popović (Mornar, 9,1), na 300 metara najbrži su bili Đorđe Vlahović (Sanja - 45,0) i Balijagić (Jedinstvo - 43,9), a na 600 metara Krsto Bogavac (Tara, 1:57,1) i Marija Leković (Sanja - 1:48,1). Na 60 metara sa preponama pobijedila je Dunja Leković (Sanja - 10,8).

U skoku u dalj prva mjesta osvojili su Nikola Bajković (Budućnost - 4,29) i Sara Ratknić (Sanja - 4,18), dok su u bacanju kugle najbolji bili Željko Pešić (Lovćen - 9,54) i Nevena Vilotić (Tara - 8,78).

U bacanju vortexa (130gr) trijumfovao je Novica Đurnić (Sanja - 46,55), dok su u štafetama 4x100 metara najbrži bili atletičari Lima (59,1) i atletičarke Sanje (59,6).

Šampionat u Baru okupio je više od 100 atletičara iz 13 klubova.

Organizator takmičenja bio je AK Mornar, pod pokroviteljstvom Atletskog Saveza Crne Gore.