Amerikanci bolji od Srbije, gužva u grupi E

Odbojkaši SAD-a, Foto: Fivb.ch
Ažurirano: 11.09.2014. 21:28h

Nakon maksimalne pobjede protiv Italije, odbojkaši Srbije su propustili priliku da, možda, protiv Sjedinjenih Američkih Država utabaju put ka jednom od prva tri mjesta u grupi koja vode u treću rundu Svjetskog prvenstva u Poljskoj – iako su bodili prvi set, izabranici Igora Kolakovića su na kraju poraženi od Meta Andersona i drugova sa 3:1.

Preloman je bio drugi set, u koje su Sjedinjene Države iskoristile 10. set loptu za izjednačenje, a u nastavku dileme nije bilo.

“Stali smo poslije prva dva seta, nismo imali energije, ne znam iz kog razloga. Imali smo šanse, žao mi je što smo ih propustili, ali vrijeme ne možemo da vratimo, moramo da razmišljamo o utakmici sa Francuskom. Probaćemo da budemo istrajni, uporni i pozitivniji nego što jesmo”, rekao je Igor Kolaković.

Nakon ovog poraza Srbija je pala na peto mjesto u grupi E, ali je prvih pet selekcija, počev od lidera Francuske (savladala je Australiju), grupisano u četiri boda, dva kola prije kraja druge runde.

U grupi F je situacija nešto jasnija, Brazil i Rusija sigurno guraju, u drugom kolu su savladali Kinu, odnosno Kubu, i, praktično, su sigurni učesnici treće runde, dok će se za treće mjesto boriti Njemačka i odlična Kanada, koja je protiv Finske zabilježila rekordnu šestu uzastopnu pobjedu na prvenstvima svijeta.