Ranitović odustao zbog povrede

Ažurirano: 23.08.2014. 14:39h

Crnogorski paraolimpijac Miloš Ranitović zbog povrede odustao je od nastupa u bacanju koplja na atletskom prvenstvu Evrope za osobe sa invaliditetom u Svonsiju.

On je danas tokom zagrijavanja za prvu seriju osjetio bol u butnom mišiću i bio primoran da odustane od nastupa.

Ranitović je iz istih razloga propustio i nastup u skoku u dalj.

"Imao sam jaku želju da bacam, ali je povreda bila jača. Svonsi ću pamtiti jer sam bio na dohvat medalje u skoku u vis i to je veliko iskustvo za mene. Predstoji mi mali odmor, a zatim detaljna priprema za projekat Rio de Žaneiro 2016", kazao je Ranitović agenciji Mina.

On je nastup u skoku u vis završio kao četvrtoplasirani, a takmičito se u kategoriji F 12, osobe sa oštećenjem vida.

Zlatnu medalju u bacanju koplja osvojio je Španac Hektor Kabrera hicem od 56,20 metara.

On je trijumfovao ispred evropskog rekordera Miloša Grlice iz Srbije (54,19) i Poljaka Mareka Viteckog (51,39).