Neslavan kraj za Brazil, treće mjesto za Holandiju

"Lale" su slavile golovima Van Persija iz penala u 3, Blinda u 17. i Vajnalduma u prvom minutu sudijske nadoknade
6 komentar(a)
Ažurirano: 12.07.2014. 22:21h

Kraj meča! Holandija je savladala Brazil 3:0 i osvojila treće mjesto na Mundijalu! Holandija je bez poraza u regulanom toku meča i produžecima završila šampionat, jer je od Argentine u polufinalu eliminisana na penale.

Domaćin šampionata je neslavno završio na četvrtom mjestu, sa dva ubjedljiva poraza od Njemačke i Holandije, i prvi put od 1940. izgubio je dva meča zaredom na svom terenu.

Sa večerašnja tri gola, "karioke" su stigle do brojke od 101 primljenog gola na Mundijalima.

"Očajno se osjećam. Ne znam šta da kažem. Dobro smo igrali, ali imali smo loš dan. Uvijek je teško kada primite gol poslije dva minuta. Imali smo šanse, ali nismo uspjeli da se vratimo u igru", rekao je Oskar.

Finale između Njemačke i Argentine igra sjutra na stadionu Marakana, od 21 sat.

TOK MEČA

90+4. minut: Holandija je mogla i do četvrtog gola, ali Robenov centaršut nije iskorišćen

90+3. minut: Treća izmjena u Holandiji, u igri je treći golman "lala" Vorm umjesto Silesena

90+1. minut: TREĆI GOL ZA HOLANDIJU, STRIJELAC JE VAJNALDUM, NAKON ASISTENCIJE JANMATA! POTOP BRAZILA, KOJI JE PRIMIO 10 GOLOVA U POSLJEDNJA DVA MEČA.

90. minut: Pet minuta nadoknade

90. minut: Izmjena u Holandiji, Veltman je zamijenio Klasija, koji je u nosilima iznesen sa terena

86. minut: Korner je izveo Roben, pokušao je Kajt glavom, ali je lopta zamalo otišla pored desne stative Sezara

85. minut: Brazil, jednostavno, ne uspijeva da dođe do gola, barem počasnog

82. minut: Fernandinjo je srušio Robena u šesnaestercu, Hajmudi je samo odmahnuo rukom

79. minut: Loš šut Oskara iz dobre pozicije, visoko preko gola. Ponovo se čuju zvižduci sa tribina

75. minut: Iskosa sa lijeve strane je pokušao Hulk, ali je šutirao preko gola

73. minut: Posljednja izmjena u selekciji Brazila, Hulk je zamijenio Ramiresa

70. minut: Janmat je zamijenio Blinda, koji se izgleda povrijedio prilikom kontakta sa Oskarom

68. minut: Žuti karton je dobio Oskar jer je navodno simulirao penal. Međutim, čini se da je bilo kontakta sa Blindom. Ponovo jedna lošta odluka Alžirca Hajmudija

63. minut: Šutirao je Luiz, ali pravo u Silesena, koji je uhvatio loptu

63. minut: Slobodan udarac je izborio Majkon. Prilika za Brazil.

60. minut: Dobra prilika za Brazil, sa ivice šesnaesterca je šutirao Ramires, ali je lopta otišla pored desne stative SIlesena

56. minut: Druga izmjena u Brazilu, Ernaneš je ušao umjesto Paulinja

54. minut: Žuti karton za Fernandinja, zbog starta nad Van Persijem

Jedna izmjena u Brazilu, Fernandinjo je zamijenio Luisa Gustava

Počelo je drugo poluvrijeme, u koje Holandija ulazi sa vođstvom od 2:0

Kraj prvog poluvremena. Čuju se zvižduci sa tribina za domaće fudbalere. Holandija na odmor ide sa prednošću od 2:0, zahvaljujući golovima Van Persija iz penala u 3. i Blinda u 17. minutu.

45. minut: Dva minuta nadoknade

45. minut: Pokušao je Oskar, ali je pogodio živi zid, nakon čega je Maksvel šutirao preko gola

43. minut: Slobodan udarac, srušen je Ramires. Dobra prilika za Brazil, udaljenost je oko 20 metara, centralno

41. minut: Van Persi je "opalio" ljevicom sa preko 20 metara, ali to nije bio opasan šut za Sezara

38. minut: Ponovo je dobar slobodan udarac sa desne strane izveo Oskar, Luis Gustavo je glavom zakačio loptu, ali su Žo i Luiz bili kratki da loptu sprovedu u mrežu

36. minut: Žuti karton za De Guzmana zbog starta sa leđa nad Oskarom

34. minut: Slobodan udarac Oskara sa desne strane, ali je Vajnaldum izbacio u korner. Nakon kornera otklonjena opasnost po gol Holandije

30. minut: Pokušaj sa De Guzmana sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla preko gola

28. minut: Slobodan udarac je izborio Oskar, koga je srušio Martins Indi. Oskar je izveo slobodan udarac sa desne strane, ubacio loptu u šesnaesterac, loptu je glavom zakačio Luiz, ali je lopta završila preko gola.

21. minut: Dobra solo akcija Oskara, šut po zemlji, ali je Silesen siguran.

17. minut: DRUGI GOL ZA HOLANDIJU, STRIJELAC JE DALEJ BLIND, NAKON LOŠE INTERVENCIJE LUIZA. PRETHODNO JE DEGUZMAN BIO U MALOM OFSAJDU PRIJE NEGO JE UPUTIO CENTARŠUT U ŠESNAESTERAC BRAZILA. "KARIOKE" U ŠOKU, SVE MIRIŠE NA REPRIZU DUELA SA NJEMAČKOM

11. minut: Opasan centaršut Maksvela sa lijeve strane, ali niko od napadača nije uspio da zakači loptu

9. minut: Žuti karton za Robena, zbog faula nad Paulinjom

3. minut: GOL ZA HOLANDUJU! Van Persi je bio precizan sa bijele tačke! Ponovo šok za Brazilce na početku meča, nešto slično kao protiv Njemaca...

2. minut: Penal za Holandiju! Tijago Silva je srušio Robena, Alžirac Hajmudi je pokazao na najstrožu kaznu. Start je, ipak, bio van šesnaesterca, ali su sudije pogriješile i zbog toga što Silva nije dobio crveni karton, iako je faul napravio kao posljednji čovjek odbrane.

Utakmica je počela

Brazilija je mjesto gdje će Brazil i Holandija večeras odlučiti o trećem, utješnom mjestu na Mundijalu.

"Selesao" je još u šoku nakon debakla protiv Njemačke (1:7), ali je i Holandija istrošena nakon poraza nakon penala od Argentine..

Evo i sastava timova:

Brazil: Žulio Sezar, Majkon, David Luiz, Silva, Maksvel, Paulinjo, Luiz Gustavo, Ramires, Oskar, Vilijan, Žo.

Holandija: Silesen, De Fraj, Vlar, Martins Indi, Blind, Kajt, Vajnaldum, Klasi, De Guzman, Roben, Van Persi.