Ivana Šunjević bronzom nastavila niz medalja

Ivana Šunjević je do medalje došla nakon pet borbi u kategoriji do 63 kilograma...
55 pregleda 1 komentar(a)
Ivana Šunjević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 05.07.2014. 16:30h

Crnogorska kadetska džudo reprezentacija nastavila je uspješan niz osvajanja medalja, pošto je Ivana Šunjević osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu u Atini.

Šunjević je do medalje došla nakon pet borbi u kategoriji do 63 kilograma.

U 1. kolu je bila slobodna, a u drugom je na vazari i juko savladala Moldavku Margaritu Musteu, da bi potom na vazari izgubila od Britanke Lubjane Piovesane, koja je ipak omogućila Šunjević plasaman u repasaž.

Ivana se mučila u prvom krugu repasaža, ali je za kazneni poen bila bolja od Poljakinje Stefanije Kovicki, a naredne dvije borbe do bronze završila je iponom.

Prva je „pala” Francuskinja Emu Klemens, a onda i Ukrajinka Anastasija Borisjenko.

U istoj kategoriji Mirjana Milić je izgubila u 2. kolu, baš kao i Janko Vulović (do 66). U toj kategoriji Jakub Nurković je stao na prvoj prepreci. I Danilo Todorović je izgubio prvu borbu do 73 kilograma.

Na tatami će sjutra još četiri naša takmičara: Lazar Ćupić i Zvezdan Đukić (do 81), Milija Darmanović (do 91) i Jovana Peković (do 70).