Holandija obezbijedila prvo mjesto, Španci se oprostili pobjedom

"Lale" su bile bolje od Čilea (2:0), a ime protivnika u osmini finala će saznati večeras
Leroj Fer, Holandija, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.06.2014. 18:23h

Golovi Leroja Fera i Memfisa Depaja u posljednjih 15 minuta donijeli su Holandiji prvo mjesto u grupi B i to će vjerovatno biti dovoljno da se izbjegne Brazil u osmini finala.

"Lale" su bile bolje od Čilea (2:0), za prvo mjesto im je bio dovoljan i remi, pa je sada ostalo da čekaju večerašnji duel Brazilaca i Kameruna.

Pogodak Fera je uslijedio samo 90 sekundi pošto je ušao u igru umjesto Veslija Snajdera.

Ako "karioke" pobijede "lavove" (utakmica se igra od 22 časa) Holanđani će u osmini finala igrati sa drugoplasiranim timom iz grupe A (Meksiko ili Hrvatska)...

A Španija, koja je eliminisana, Mundijal je završila trijumfom nad Australijom od 3:0.

David Vilja petom u prvom, te Fernando Tores i Huan Mata u drugom poluvremenu donijeli su "furiji" prve bodove na oproštaju od turnira u Brazilu...