Oriđi u 88. minutu srušio Rusiju i uveo Belgiju u osminu finala

"Crveni đavoli" su u finišu pritisli Rusiju, što im se isplatilo u 88. minutu, kada je Divok Oriđi zatresao mrežu Igora Akinfejeva za konačnih 1:0, koji vode njegov tim u osminu finala
Ažurirano: 22.06.2014. 18:21h

Ponovo je 10 minuta prave igre bilo dovoljno Belgiji - "crveni đavoli" su u finišu pritisli Rusiju, što im se isplatilo u 88. minutu, kada je Divok Oriđi zatresao mrežu Igora Akinfejeva za konačnih 1:0, koji vode njegov tim u osminu finala.

"Zbornaja" je bila bolja, čini se da je oštećena i za penal nakon starta Tobija Alderveirelda nad Maksimom Kanunjikovom u prvom poluvremenu, u kojem je Aleksandr Kokorin promašio zicer...

Ali, tim Marka Vilmotsa je u finišu bio svježiji i odlučniji, napao iz svih oružja kao protiv Alžira i rezultat je stigao.

Prvo je Kevin Miraljas pogodio stativu, a potom je 19-godišnji napadač Lila, na asistenciju bivšeg igrača francuskog kluba Edena Azara, riješio utakmicu.

Rusija je ostala na jednom bodu i moraće da savlada Alžir u 3. kolu, ali i da priželjkuje kiks Južne Koreje.