Crnogorski odbojkaši poraženi u Rumuniji

Izabranici Slobodana Boškana izgubili su večeras u Krajovi od Rumunije 3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 25:18), u utakmici trećeg vikenda grupe A
52 pregleda 0 komentar(a)
Miloš Ćulafić, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 20.06.2014. 19:34h

Rumunija, očigledno, ne leži sastavu Slobodana Boškana – nakon poraza u “Morači” (2:3), na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, Rumuni su “uzeli mjeru” Crnoj Gori i večeras u Krajovi (3:1), u prvom od dva meča grupe A trećeg vikenda Evropske lige. “Crveni” su u tri ovogodišnja meča pobijedili jedino u Zagrebu, u kvalifikacijama za EP. Mogli su danas barem do boda, ali u trećem setu nijesu sačuvali prednost od 20:17.

To je prvi poraz Crne Gore nakon dvije pobjede u gostima protiv Poljske, dok je Rumunija upisala četvrtu pobjedu u pet mečeva, i zadržala prvo mjesto u grupi, sa dva boda više od drugoplasirane Grčke, koja je sinoć na svom terenu porazila Azerbejdžan 3:2 (25:15, 26:28, 22:25, 25:17, 15:10). Crna Gora je treća sa pet bodova…

"Utakmica je bila veoma teška za nas. Tokom cijelog meča nismo uspjeli da dođemo do svog ritma. Nakon što nismo uspjeli da dobijemo treći set, u kojem smo na početku imali lijepu prednost, došlo je do psihičkog pada, koji je rezultirao i slabijom igrom u četvrtom setu. Rumuni su ovu utakmicu dobili na iskustvo, dok smo mi pružili jednu od slabijih partija", rekao je selektor Crna Gore Slobodan Boškan.

Zbog upale mišića ramena, Boškan nije mogao da računa na primača Božidara Ćuka, pa je njegovo mjesto u startnoj postavi zauzeo Vuk Medenica. Ostatak startera je bio isti kao protiv Poljaka – tehničar Simo Dabović, korektor Miloš Ćulafić, primač Vojin Ćaćić, srednji blokeri Gojko Ćuk i Ivan Ječmenica, te libero Nikola Lakčević.

Rajko Strugar je odigrao treći i pola četvrtog seta umjesto Dabovića (zamijenio ga je već na 12:6 u drugom setu), Luka Babić je bio starter u trećem (zamijenio Ječmenicu), a Marko Vukašinović u četvrtom, kada je ušao umjesto Medenice.

Babić i Vukašinović su šansu dobili i u drugom setu, dok je Aleksandar Minić, najbolji poenter protiv Rumuna u kvalifikacijama za EP, ušao na 14:9 u četvrtom setu.

Rumunija je bolje otvorila meč, povela je 8:4 u prvom set, ali je Crna Gora preokrenula na 15:14, a asom Medenice je na drugom obaveznom odmoru vodila 16:14. Nakon sjajne odbrane Gojka Ćuka, Simo Dabović je blokom donio vođstvo od 19:16, a sve je bilo odlučeno kada je Bala ispucao loptu u aut za vođstvo gostiju od 23:19. U drugom setu dileme nije bilo, Rumunija je već od 12:6 stekla nedostižnu prednost i izjednačila na 1:1 u setovima.

Crna Gora je šansu ispustila u trećem setu, u koje je vodila 20:17, kada je selektor Rumunije Dantu Pasku zatražio tajm-aut. Savjeti su bili uspješni, pa je Rumunija prvo izjednačila na 20:20 (tada je Boškan uzeo tajm-aut), a onda i povela 24:21, čime je i prelomila set. U četvrtom setu dileme nije bilo, sve je bilo jasno na 19:12 za domaćina…

“Odigrali smo slabo na prijemu i pravili mnogo grešaka na servisu. Očekujem da ćemo odigrati mnogo bolje sjutra", rekao je Ćaćić.

Isti rivali igraće i sjutra veče u Krajovi od 19.30 časova.

Rumunija – Crna Gora 3:1 (20:25, 25:20, 25:21, 25:18)

Krajova – Dvorana: “Oltenia”. Gledalaca: 500. Sudije: Goran Gradinski (Srbija) i Aleksandar Vinalijev (Bugarska). Poeni iz napada: Rumunija 50, Crna Gora 39. Poeni iz bloka: Rumunija 12, Crna Gora 15. Poeni iz servisa: Rumunija 10, Crna Gora 2. Greške: Rumunija 29, Crna Gora 23.

Rumunija: MATEI 19, OLTEANU 11, MIHALCA 8, MARIEŠ (libero), BALA 14, BARTA 5, Lika, BOROTA 15, Dinka, Đorđesku, Aćobanitei, Ćerbeleata.

Crna Gora: Minić 1, DABOVIĆ 3, Babić 3, G. ĆUK 4, Strugar 1, ĆAĆIĆ 16, LAKČEVIĆ (libero), B. ĆUK (libero), MEDENICA 8, Vukašinović 2, Ječmenica 4, ĆULAFIĆ 14.