Remi Rusije i Južne Koreje

Koreja je povela u Kujabi golom Kun-Ho Lija u 68. minutu, a konačan rezultat postavio je Aleksandar Keržakov u 74.
5 komentar(a)
Južna Koreja, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 18.06.2014. 00:43h

Rusija i Južne Koreje odigrale su neriješeno 1:1, u prvom kolu Grupe H na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.

U drugoj utakmici u Grupi H, Belgija je ranije savladala Alžir sa 2:1.

Rusija i Koreja su igrale agresivno, ali u većem dijelu utakmice nisu uspijevale da ozbiljnije ugroze golmane dvije ekipe. Fudbaleri dva tima uglavnom su pokušavali udarcima iz daljine.

Koreja je povela kada je Kun-Ho povukao loptu sa sredine terena i šutirao sa 20 metara, a golman Rusije Igor Akinfejev je pokušao da uhvati loptu, ali nije uspio pa je ona završila u golu.

Rusija je tada krenula na sve ili ništa, a izjednačila je šest minuta kasnije, kada je poslije velike gužve i odbitaka u kaznenom prostoru Koreje, Keržakov iz peterca savladao protivničkog golmana.

Evropska selekcija je bila bolja do kraja utakmice, ali nije uspjela da ozbiljnije ugrozi protivnika.

Rusija će u narednom kolu igrati protiv Belgije, dok će se Koreja sastati sa Alžirom.

Belgija - Alžir 2:1

Rusija - Južna Koreja 1:1