Felaini i Martens za pobjedu Belgije

Oba gola za Belgijance dali igrači koji su meč počeli sa klupe. Pogodak za Alžir, prvi na SP od 1986. godine, dao Sofijan Feguli iz penala
6 komentar(a)
Ažurirano: 17.06.2014. 18:22h

Alžir je dao prvi gol na Svjetskim prvenstvima još od 3. juna 1986. godine, ali im to nije pomoglo da izbjegnu poraz od Belgije (2:1) na startu takmičenja u grupi H.

Ekipa Vahida Halilhodžića je povela u 25. minutu golom Sofijana Fegulija, ofanzivnog veziste Valensije, iz penal.

Prethodno ga je faulirao Jan Vertongen, a sudija Marko Rodrigez je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku.

Feguli je poslao Tiba Kurtou u jedan, a loptu u drugi ugao.

Nakon toga Belgijanci su preuzeli inicijativu, napadali su, ali je Alžir uspio da se odbrani sve do 70. minuta.

Tada je Maruan Felaini, ušao pet minuta ranije umjesto Muse Dembela, sjajno skočio nakon centaršuta Kevina De Brujna i matirao Rajsa Mbolija.

Samo desetak minuta kasnije potpuni preokret.

De Brujn je klizećim startom presjedkao napada Alžira, uslijedila je polukontra Belgije.

Enden Azar je dao fenomenalan pas ka Dris Mertensu, članu Napolija, a on nije propustio priliku da pogodi mreži rivala.

Mertens je na poluvremenu zamijenio Nasera Čadlija.

Felaini je u finišu imao još jednu fenomenalnu šansu, ali je Rajs paradom poslao loptu u korner.