Amerikanci bolji od Gane u Natalu

Kada je izgledalo da je Gana čak i bliža pobjedi, da su Amerikanci na izmaku snage, uslijedio je korner iz kojeg je glavom mrežu zatresao štoper Džon Bruks
4 komentar(a)
Amerika, Mundijal, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.06.2014. 00:29h

Golovi Klinta Dempsija u prvom i Džona Bruksa u 86. minutu donijeli su Sjedinjenim Američkim Državama pobjedu u prvom meču na Mundijalu - tim Jirgena Klinsmana je u Natalu savladao Ganu sa 2:1 u drugom susretu grupe G u kojoj su još Njemačka i Portugal.

Ameri su već u 29. sekundi poveli nakon majstorske solo akcije i pogotka Dempsija, ali su "crne zvijezde" u nastavku, pogotovo u drugom poluvremenu, zauzele teren i natjerale "jenkije" na totalnu defanzivu.

Takva igra Gani je dala rezultat u 82. minutu kada je Andre Aju matirao Tima Hauarda poslije sjajne asistencije petom Asamoe Đana.

A kada je izgledalo da je Gana čak i bliža pobjedi, da su Amerikanci na izmaku snage, uslijedio je korner iz kojeg je glavom mrežu zatresao štoper Džon Bruks.

Pogodak Dempsija za 1:0 je, inače, peti najbrži u istoriji svjetskih prvenstava.

Gana naredni meč igra sa Njemačkom, protiv SAD je Portugal.