Čile bolji od Australije

Golove za Čile dali Sančez, Valdivija i Besežur, a Kejhil je bio strijelac počasnog pogotka za Australiju
58 pregleda 0 komentar(a)
Čile, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.06.2014. 00:28h

Poslije 40 godina Čile i Australija su odigrali zvanični meč i slavili su Južnoamerikanci 3:1 (2:1).

Furiozno je krenula ekipa Horhe Sanpaolija i 120 sekundi je stigla do dva gola viška.

Prvo je Aleksis Sančes u 12. minutu iskoristio smušenost u odbrani rivala i pogodio mrežu iza leđa Meti Rajana.

Već u narednom napadu, prednost je udvostručena. Sančes je uposlio Horhe Valdiviju, a ovaj je sjajnim šutom ponovo zatresao mrežu Australije.

Nadu je za "ozije" vratio Tim Kejhil u 35. minutu pošto je nakon centaršuta Ivana Franjića u skoku nadvisio Gari Medela i savladao Klaudija Brava.

Pola minuta kasnije poglo je biti 2:2, ali je Bravo uspio da odbrani šut Kejhila.

U nastavku Australija je imala više loptu u posjedu, Mark Brešano je 56. minutu odlično šutirao, ali je golman Čilea sjajno reagovao.

Australija je dala i drugi gol, ali je opravdano poništen jer je Kejhil bio u nedozvoljenoj poziciji.

Sve dileme oko pobjendika riješio je Žan Besežur u 92. minutu.

Prethodno je Maursio Pinilja izašao sam ispred Rajana, golman Australije odbranio, ali je besežur sa 17-18 metara poslao loptu u mrežu.