Nejmar pogodio dva puta, Brazil u pohod na titulu krenuo pobjedom protiv Hrvatske

Hrvati su poveli autogolom Marsela, Nejmar je preokrenuo sa dva gola, a tačku na meč je stavio Oskar u sudijskoj nadoknadi
66 pregleda 167 komentar(a)
Ažurirano: 12.06.2014. 22:23h

Kraj meča! Brazil je upisao pobjedu, prva tri boda na Mundijalu gdje je domaćin. "Karioke" su savladale Hrvatsku 3:1, zasluženo, iako je rezultat, čini se, previsok u korist Brazila.

Hrvati su poveli autogolom Marsela u 11 minutu, Nejmar je preokrenuo golovima u u 29. i 71. minutu (drugi gol je postigao iz više nego spornog penala), a tačku na meč je stavio Oskar u sudijskoj nadoknadi.

Sljedeći meč u grupi A igraju sjutra od 18 sati Meksiko i Kamerun.

90+1. minut: 3:1, gol za Brazil!!! U kontranapadu je domaćin preko Oskara, nakon odlične solo akcije, stigao do gola za pobjedu

Pet minuta sudijske nadoknade

90. minut: Perišić je pokušao odlično sa oko 20 metara, ali brani Sezar

88. minut: Posljednja izmjena za Brazil, uz ovacije je izašao junak meča Nejmar, u igri je Ramires

86. minut: Pokušao je iz daleka Modrić, ali bez uspjeha, odbranio je Sezar

78. minut: Izmjena u hrvatskom timu, Rebić je zamijenio Jelavića

76. minut: Oskar je mogao da riješi meč. Oskar je centrirao sa desne strane, a štoper je glavom iz blizine šutirao loše

71. minut: Nejmar je pogodio za 2:1! Brazil vodi! Nejmar je bio precizan sa bijele tačke, iako je Pletikosa pročitao šut, čak i zakačio loptu, ali je ona završila iza gol linije..

69. minut: Penal za Brazil! Prestrogo! Navodno je srušen Fred, ali...Čini se da je japanski sudija Nišimura prestrogo dosudio najstrožu kaznu za domaćina. Žuti karton za Lovrena...

68. minut: Druga izmjena za Brazil, Bernard je ušao u igru umjesto Hulka

67. minut: Slobodan udarac sa oko 25 metara je izveo Dani Alves, ali je lopta otišla narem metar preko prečke

65. minut: Žuti karton za Ćorluku, koji je zaustavio opasan napad Nejmara, nakon što je odbrana Hrvatske izgubila loptu

63. minut: Prva izmjena i za Brazil, Ernaneš je ušao u igru, izašao je Paulinjo

61. minut: Prva izmjena na meču, za Hrvatsku, Marcelo Brozović je ušao u igru zamijenivši Kovačića

56. minut: Pokušaj Perišića sa distance, lopta visoko preko gola

51. minut: Oskar je izborio slobodan udarac sa desne strane, skraćeni korner. Izveo ga je Nejmar, ali je hrvatska odbrana otklonila opasnost

Počelo je drugo poluvrijeme, bez promjena u oba tima

Nakon dva minuta sudijske nadoknade završeno je prvo poluvrijeme. Hrvatska je bolje ušla u meč, imala je nekoliko dobrih akcija i povela je autogolom Marsela. Nakon toga je, međutim, Brazil preuzeo igru u svoje ruke i preko Nejmara stigao do zasluženog izjednačenja.

45. minut: Hulk je u šesnaestercu šutirao visoko preko gola

42. minut: Nejmar je pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta od živog zida otišla u korner. Hulk je nakon kornera izgubio loptu.

29. minut: 1:1 Izjednačenje Brazila!!! Nejmar je strijelac, pošto je prihvatio loptu od Oskara, povukao nekoliko metara, a onda šutirao lijevom nogom sa oko 20 metara, po zemlji, i matirao Pletikosu

29. minut: Perišić je centrirao, Jelavić je šutirao glavom, ali je Sezar bio siguran.

27. minut: Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Nejmar pošto je laktom u duelu udario Modrića

22. minut: Odlična akcija po desnoj strani Nejmara, prošao je pored Rakitića i ubacio loptu, za trenutak je otklonjena opasnost, lopta je došla do Oskara koji je opalio ljevicom sa oko 20 metara, ali je Pletikosa bio na visini zadatka. U nastavku akcije, Hulk je šutorao preko gola. Brazil steže obruč oko gola Pletikose.

21. minut: Najbolja šansa za Brazil, Paulinjo je ušao u šesnaesterac, šutirao je desnom nogom, ali je Pletikosa odbranio

16. minut: Korner za Brazil. Izveo ga je Nejmar, ali je hrvatska odbrana otklonila opasnost.

15. minut: Oskar je centrirao sa desne strane, ali su Fred i Nejmar ostali "kratki", Hrvatska je imala sreće

11. minut: 0:1, Hrvatska vodi!!! Olić je centrirao sa lijeve strane po zemlji, loptu je usput zakačio Jelavić, ali je nespretno reagovao Marselo i autogolom sproveo loptu u sopstvenu mrežu. Šok za domaćina!

7. minut: Velika šansa za Hrvatsku. Sa desne strane je centrirao Perišić, a Olić je glavom šutirao pored stative

6. minut: Prvi šut u okvir gola, istina slab, šut glavom Davida Luiza, nakon slobodnog udarca Marsela, lak posao za Pletikosu.

1. minut: Prvi pokušaj Hrvatske, šutirao je Kovačić, lopta je otišla pored gola

Utakmica je počela!

U toku je intoniranje himni

Utakmicom između Brazila i Hrvatske u Sao Paolo od 22 sata i zvanično kreće 20. Svjetsko prvenstvo u fudbalu. Hrvati će već na startu biti pravi test za domaćina, koji želi da igra do kraja.

Evo i sastava ekipa

Brazil: Sezar, Alves, Silva, Luiz, Marselo, Hulk, Paulinjo, Fred, Nejmar, Oskar i Gustavo.

Hrvatska: Pletikosa, Vrsaljko, Perišić, Ćorluka, Lovren, Rakitić, Jelavić, Modrić, Srna, Olić, Kovačić.

Otvoreno Svjetsko prvenstvo u Brazilu

Svečanom ceremonijom na stadionu Arena Korintijans u Sao Paulu, večeras je otvoreno jubilarno 20. Svjetsko prvenstvo u fudbalu. Brazil je poslije 64 godine ponovo domaćin SP.

Mundijal će u sljedećih mjesec dana biti održan u 12 gradova Brazila, a nastupiće 32 reprezentacije.

U prisustvu 60.000 gledalaca, više stotina umjetnika i izvođača igrom i muzikom u živopisnim kostimima dočarali su svijetu najveću južnoameričku državu.

Ceremonija otvaranja bila je posvećena je najvećem blagu Brazila - prirodi, ljudima i fudbalu.

Na kraju spektakularnog programa službenu pjesmu Mundijala "Svi smo jedno" (We Are One) izveli su svjetska zvijezda Dženifer Lopez, poznati reper Pitbul i brazilska pjevačica Klaudija Leite.

Titulu brani reprezentacija Španije, a velikog konkurenta imaće u selekciji domaćina, koja je trofej namijenjen najboljoj selekciji osvajala pet puta - 1958, 1962, 1970, 1994. i 2002. godine.

U premijernoj utakmici ovogodišnjeg Mundijala večeras u Sao Paulu od 22 sata po srednjeevropskom vremenu sastaju se domaćin Brazil i Hrvatska, u okviru A grupe.

Na portalu "Vijesti" možete da uživo pratite tekstualni prenos premijernog meča.