Rozbergu pol-pozicija u Montrealu

Vozač Mercedesa je do prvog mjesta u večerašnjim kvalifikacijama došao u vremenu od 1:14.874 minuta.
Niko Rozberg, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.06.2014. 19:04h

Niko Rozberg osvojio je danas pol-poziciju uoči trke za Veliku nagradu Kanade koja se u nedjelju vozi na stazi Žil Vilnev u Montrealu.

To je Mercedesu sedma pol-pozicija u toliko trka ove sezone, čime je ekipa potvrdila apsolutnu dominaciju u Formuli 1.

Rozbergov timski kolega Luis Hamilton sjutrašnju trku počeće sa drugog mjesta.

Aktuelni svjetski šampion i četvorostruki uzastopni osvajač titule Sebastijan Fetel iz ekipe Red Bul zauzeo je treće mjesto u kvalifikacijama.

Društvo u drugom startnom redu praviće mu Finac Valteri Botas iz Vilijamsa.

Klupski kolega Finca, Brazilac Felipe Masa startovaće se pete pozicije, a šesto mjesto zauzeo je Australijanac Danijel Rikardo iz Red Bula.

Dvostruki svjetski šampion Španac Fernando Alonso iz Ferarija zauzeo je sedmu poziciju, dok će iza njega startovati vozač iz Toro Roso tima Francuz Žan-Erik Vernje.

Prvu desetoricu kompletirali su Britanac Dženson Baton iz Meklarena i Finac Kimi Raikonen iz Ferarija.

Trka za Veliku nagradu Kanade vozi se sjutra od 20 sati po srednjeevropskom vremenu.