Pobjede Portugala i Grčke, remi Kostarike i Irske

Portugal je savladao Meksiko 1:0 prijateljskoj utakmici u Foksbrouu (Masačusets), u pretposljednjoj provjeri pred start Mundijala u Brazilu.
Bruno Alveš, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.06.2014. 08:36h

Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Bruno Alveš u 90. minutu.

Do početka Mundijala Portugalci će odigrati još jedan prijateljski meč, u utorak protiv reprezentacije Irske.

Portugal će na Svjetskom prvenstvu igrati u grupi G protiv Njemačke, SAD i Gane.

Meksiku je, pak, utakmica sa Portugalom bila posljednja provjera uoči Mundijala na kojem će za protivnike u grupi A imati Kamerun. Brazil i Hrvatske.

Grčka je bila bolja od Bolivije 2:1, u prijateljskoj utakmici odigranoj u Nju Džersiju.

Golove za Grčku postigli su Panajotis Kone u 21. i Kostas Kacuranis u 54. minutu, dok je strijelac jedinog pogotka za Boliviju bio Rudi Kardoso u 70.

Grcima je to bila posljednja provjera pred Svjetsko prvenstvo u Brazilu na kojem su svrstani u grupu C, u kojoj će joj protivnici biti Kolumbija, Obala Slonovače i Japan.

Najzad, u prijateljskoj utakmici u Česteru (Filadelfija) reprezentacije Kostarike i Irske igrale su neriješeno - 1:1.

Irska je povela golom Kevina Dojla u 18. minutu, a izjednačio je Selso Borhes u 64. iz jedanaesterca.

Reprezentaciji Kostarike to je bila posljednja provjera uoči SP u Brazilu na kojem će u grupi D igrati protiv Urugvaja, Italije i Engleske.

Šampionat svijeta počinje 12. juna a završava se 13. jula.