Bruka Italijana: 1:1 sa Luksemburgom!

"Clamorosso", opisala je rezultat sa autsajderom "Gazeta delo sport". Prandeli će očigledno imati puno briga do početka Mundijala.
Italija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.06.2014. 21:37h

Italijani su se obrukali u jednoj od posljednjih provjera pred Mundijal - četa Ćezarea Pranderlija odigrala je 1:1 protiv Luksemburga u Peruđi, i to u najjačem sastavu.

"Azuri" su poveli golom Markizija u 9. minutu na asistenciju Balotelija, izjednačio je defanzivac Kortijka Čanot pet minuta prije kraja.

Englezi, rivali Italijana u grupi, takođe su odigrali neriješeno, ali protiv mnogo jačeg Ekvadora - 2:2.

Meč u Majamiju obilovao je preokretima i grubostima. Poveli su Ekvadorci golom Valensije (ali ne onog Mančesterovog) u 8. minutu, da bi Runi u 29. i Pol Lambert u 53. okrenuli rezultat u korist Engleza. Izjednačenje je donio Arojo sjajnim golom 20 minuta prije kraja.

U samom finišu, zbog koškanja nakon nekoliko oštrih startova na obje strane, isključeni su igrač Mančester junajteda Antonio Valensija i Sterling iz Liverpula.

Holanđani su golovima Robena u 32. i Lensa u 76. savladali Vels sa 2:0, dok je Alžir dobio Rumuniju 2:1.