Milić deveti u Lajbnicu

Arso Milić, Foto: Privatna galerija
Ažurirano: 01.06.2014. 13:42h

Crnogorski džudista Arso Milić osvoijio je deveto mjesto na Evropskom kupu za juniore u austrijskom Lajbnicu, a nastup je završio sa po dva trijumfa i poraza.

Milić je na startu takmičenja u kategoriji do 81 kilogram bio slobodan, u drugom je savladao Francuza Krisa Ženuela, a u trećem Njemca Roberta Unievskog.

U borbi, koja je odlučivala polufinalistu turnira, poražen je od Njemca Robina Gučea.

Poraz je doživio i u drugom kolu repesaža od Japanca Šinićija Fušihare, koji je kasnije sa još dvije pobjede osvojio bronzanu medalju.

Isto odličje pripalo je i Nemanji Majdovu iz Srbije.

Zlatnu medalju osvojio je Rus Mihail Igolnikov, koji je u finalnom meču savladao Robina Gučea.

U kategoriji do 81 kilogram, u kojoj se takmičio jedini crnogorski predstavnik u Lajbnicu, bilo je prijavljeno 56 džudista.