Turea je najvjerovatnije inficirao malarični komarac na putu ka glavnom gradu Obale Slonovače, Abidžanu, prije nego što se pridružio reprezentaciji u trening kampu u Dalasu.
86 pregleda 0 komentar(a)
Edin Džeko, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.05.2014. 10:29h

Reprezentatovac Obale Slonovače i defanzivac Liverpula, Kolo Ture razbolio se od malarije, saopštio je danas selektor te afričke selekcje Siril Dah.

Dah je rekao da se Ture razbolio dok je putovao avionom do Sent Luisa u srijedu, za prijateljski meč sa Bosnom i Hercegovinom u petak, koji je Obala Slonovače bez Turea izgubila sa 2:1.

Dah je napomenuo da je 33-godišnji defanzivac sada na liječenju i da se očekuje njegov povratak sljedeće nedjelje.

Ture je odigrao više od 100 utakmica za Obalu Slonovače, koja će na Mundijalu u grupnoj fazi takmičenja igrati protiv Japana, Kolumbije i Grčke.

Dah je napomenuo da se Koloov brata Jaja Ture i Didije Ja Konan oporavljaju od lakših povreda.

Džeko dao oba gola za BiH protiv Obale Slonovače

Edin Džeko je sa dva gola presudio meč u pobjedi Bosne i Hercegovine protiv Obale Slonovače sa 2:1, u prijateljskom meču u okviru priprema za Mundijal.

Džeko je prvi gol dao u 17. minutu pošto je jednu izblokiranu loptu sa ivice šesnaesterca smjestio u mrežu, a onda je u 53. iskoristio pas Miralema Pjanića i sa oko 16 metara pogodio donji lijevi ugao gola.

Didije Drogba postigao je utješni, ali sjajan gol za Obalu Slonovača iz slobodnog udarca u 90. minutu.