Srbija na startu bolja od olimpijskog šampiona Rusije

Izabranici crnogorskog stručnjaka Igora Kolakovića su u Nišu, pred 6250 gledalaca, savladali Rusiju, olimpijskog šampiona, branioca trofeja u Svjetskoj ligi i prvaka Evrope, sa 3:2
1 komentar(a)
Igor Kolaković, Foto: Fivb.ch
Ažurirano: 31.05.2014. 09:06h

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Srbije pobjedom je startovala u jubilarnom 25. izdanju Svjetske lige – izabranici crnogorskog stručnjaka Igora Kolakovića su sinoć u Nišu, pred 6250 gledalaca, savladali Rusiju, olimpijskog šampiona, branioca trofeja u Svjetskoj ligi i prvaka Evrope, sa 3:2 (25:20, 25:17, 22:25, 19:25, 15:13), poslije 121 minuta igre.

Srbija je odlično odigrala prva dva seta i povela sa 2:0. Usledio je tada mali pad u igri, što su Rusi iskoristili i u naredna dva seta uspjeli da poravnaju rezultat. Meč je odlučen u petom setu, koji je bio izjednačen do kraja. Igralo se poen za poen, da bi “orlovi” uspjeli da osvoje dva važna boda.

Isti rivali igraće i večeras od 20 časova, takođe u Nišu, a ova utakmica proglašena je za “utakmicu sedmice” FIVB Svjetske lige 2014.

Finalni turnir Svjetske lige odigraće se od 16 do 20. jula u Firenci. Na finalnom turniru će igrati šest reprezentacija: Italija (organizator), po dvije ekipe iz grupa A i B (Prva divizija), kao i pobjednik finalnog turnira Druge divizije (4 – 6. jul), na kome će igrati organizator i pobjednici grupa (C, D i E).