Ranitović i Goranović najbolji

Ažurirano: 29.04.2014. 16:00h

Najbolji crnogorski olimpijac Miloš Ranitović pobijedio je u trci na 100 metara, bacanju koplja i skoku u dalj na Prvenstvu Crne Gore u atletici za osobe sa invaliditetom u Baru.

On je u kategoriji F/T 12 (osobe sa oštećenjem vida) pobijedio u trci na 100 metara sa rezultatom 12 sekundi i 40 stotinki.

U bacanju koplja trijumfovao je sa rezultatom 41,2 metra, što je sedam metara više od norme za Evropsko prvenstvo (EP), koje će u avgustu biti održano u Velsu.

U dalj je skočio 5,53 metra, što je 23 centimetra više od norme za EP.

U istoj kategoriji na 200 metara najbolji je bio Andrija Samardžić, dok je u bacanjima bio neprikosnoven Boro Anđić iz Berana koji je pobijedio u kugli (8,47) i disku (31,18) i bio drugi u koplju.

U konkurenciji žena na 100 metara najbolja je bila Dejana Bojanić (24,7), a u kugli Mersida Poljak (4,1).

U kategoriji F/T11 (osobe bez vida) najuspješniji je bio paraolimpijac iz Rožaja Mirnes Ramović, koji je osvojio tri zlatne medalje, na sto metara (14,1), skoku u dalj iz mjesta (2,65) i bacanju kugle (8,47).

Iz iste kategorije na 200 metara najbolji je bio Bato Obradović iz Nikšica sa rezultatom 33,1 sekundu, a u bacanju koplja Milovan Purlija sa hicem 21,92 metra.

U konkurenciji žena, u toj kategoriji, na 100 metara najbolja bila Edina Karišik iz Bijelog Polja (26,6 sekundi), a u bacanju kugle Milsura Suljević (5,21).

Najbolja crnogorska paraolimpijka Marijana Goranović, koja je nastupala u kategoriji F/T 40 (osobe niskog rasta) trijumfovala je u bacanju kugle hicem 6,09 metara prebacivši normu za EP.

U kategoriji F/T 54 (osobe korisnici kolica) najbolji na 100 i 400 metara bio je Žabljačanin Radmilo Baranin, a pobijedio je i u bacanju kugle iz specijalne stolice sa hicem 7,41 metar.

U kategoriji F/T 20 (lake mentalne smetnje) istakao se Lazar Živković, koji je pobijedio u bacanju kugle (11,43 m) i u trci na 100 metara (14,3), dok je na 200 i 400 trijumfovao Mirko Baošić (14,9).

Kod djevojaka u toj kategoriji na 100 i 200 metara najbolja je bila Marina Mračević, dok je u bacanju kugle pobijedila Jovana Jovović.

U kategoriji civilnih invalida rata u bacanjima najbolji je bio Rajko Mitrović iz Plevalja, a na 100 metara Milivoje Milović iz Nikšića.

Šampionat u Baru okupio je više od 60 atletičara. Prvenstvo su organizovali Savez slijepih Crne Gore, Paraolimpijski komitet i Sportsko-rekreativno drustvo slijepih Podgorica, dok je tehnicki organizator bio AK Mornar iz Bara.