Peković zlatna, Milić srebrni

Jovani Peković kadetsko zlato, Arsu Miliću juniorsko srebro, Jusufu Nurkoviću bronza
108 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 27.04.2014. 19:53h

Najbolji crnogorski džudista u prošloj godini, Arso Milić, osvojio je srebrnu medalju na juniorskom Evropskom kupu u italijanskom Lignanu.

On je do finala redom rušio Lazara Aleksića (Srbija), Idana Varda (Izrael), Oleksandra Kruka (Ukrajina) i Sandra Makacarija (Njemačka), da bi u finalu do 81 kilogram izgubio od Robina Guše (Njemačka). Tako je Milić uspješnoi krenuo i u juniorskoj konkurenciji.

A na kadetskom Evropskom kupu u rumunskom Piteštiju, Jovana Peković je osvojila zlato u kategoriji do 70 kilograma, dok je Jusuf Nurković bio bronzani u kosturu do 60 kilograma.

Peković je do zlata redom pobjeđivala Katarinu Baltić (Srbija), Arif Kubru Ajdogdu (Turska), Salome Mčedlišvili (Gruzija), a u finalu još jednu Turkinju, Semanur Erdogan.

Nurković je takođe zabilježio četiri pobjede, ali uz polufinalni poraz od Britanca Danijela Pauela.