Milutinović do prvog crnogorskog zlata

81 pregleda 2 komentar(a)
Plivački miting Mimoza kup, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 26.04.2014. 15:18h

Crnogorska plivačica Ksenija Milutinović osvojila je zlatnu i srebrnu medalju na juniorskom prvenstvu Balkana u grčkoj Larisi.

Milutinović, koja je rođena 1999. godine, u trci na 50 metara leđnim stilom trijumfovala je rezultatom 30 sekundi i 87 stotinki i osvojila prvu zlatnu medalju na šampionatima Balkana u istoriji crnogorskog plivanja.

U istoj disciplini Dajana Dajković je zauzela 11. mjesto (33:19).

Ksenija je bila druga u disciplini delfin, a trku na 50 metara završila za 29 sekundi i 70 stotinki.

U ženskoj konkurenciji, u trci na 50 metara slobodno, Antonija Inić bila je deseta u vremenu 28 sekundi i 67 stotinki.

U istoj disciplini Jovana Terzić je zauzela 14. mjesto sa rezultatom 29 sekundi i 34 stotinke.

Na 200 metara Lara Milak je bila deseta (2:50:88), dok je na 100 metara leptir Ksenija Milutinović završila kao sedma (01:05:89), a Jovana Terzić na 13. mjestu (01:10:95).

U muškoj konkurenciji Maksim Inić je bio šesti na 50 metara slobodno (24 sekunde i 27 stotinki), dok je Boško Radulović osvojio 16. mjesto (25:89).

Šampionat će biti nastavljen danas u 17 sati.

Vujanović čestitao Kseniji

Predsjednik Crne Gore Filip Vujanović čestitao je danas plivačici Kseniji Milutinović osvajanje zlatne i srebrene medalje na juniorskom prvenstvu Balkana u grčkoj Larisi.

Milutinović, koja je rođena 1999. godine, osvojila prvu zlatnu medalju na šampionatima Balkana u istoriji crnogorskog plivanja.

Vujanović je kazao da je to veliki uspjeh crnogorskog plivanja i sporta uopšte i poželio uspješan nastavak takmičenja ostalim crnogorskim juniorima u Larisi.

Milutinović je osvojila zlato u trci na 50 metara leđno, dok je bila srebrna u na 50 metara delfin.