Pobjeda Hamiltona u Šangaju

2 komentar(a)
Luis Hamilton, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.04.2014. 09:38h

Vozač Mercedesa, Britanac Luis Hamilton, pobjednik je Velike nagrade Kine, četvrte trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1 koja je danas vožena u Šangaju.

Hamilton, koji je startovao sa pol pozicije, do pobjede došao je u vremenu sat, 36 minuta, 52 sekunde i 81 stotinka.

To je njegova treća pobjeda ove sezone, ukupno 25. u Formuli 1. Ove sezone pobijedio je i u trkama za VN Malezije i Bahfreina.

Njegov klupski drug, Njemac Niko Rozberg, osvojio je drugo mjesto, dok je treći bio Španac Fernando Alonso u Ferariju.

Vozač Red Bula, Australijanac Danijel Rikardo, završio je na četvrtom mjestu, peti je bio njegov klupski drug, Njemac Sebastijan Fetel, a šesti vozač Fors Indije, Njemac Niko Hulkenberg.

Bodove su još osvojili Finac Valteri Botas u Vilijamsu, njegov sunarodnik u Ferariju Kimi Raikonen, Meksikanac Serhio Peres u bolidu Fors Indije i Rus Danil Kvjat u bolidu Toro rosa.

Rozberg je vodeći u plasmanu vozača sa 79 bodova i ima četiri više od drugoplasiranog

Hamiltona. Alonso je treći sa 41, dok je na četvrtom mjestu Hulkenberg sa 36 bodova.

U plasmanu konstruktora čelnu poziciju zauzima Mercedes sa 154 boda.

Red bul je drugi sa 57, dok tri boda manje ima trećeplasirana Fors Indija.

Naredna trka u šampionatu Formule 1 biće vožena 11. maja u Barseloni za Veliku nagradu Barselone.