ODBOJKA

Sedam crnogorskih selekcija na Balkanijadama

Crna Gora će na predstojećim prvenstvima Balkana učestvovati sa ukupno sedam selekcija, saopšteno je iz Balkanske odbojkaške asocijacije
0 komentar(a)
Ažurirano: 28.03.2019. 09:06h

Crna Gora će na predstojećim prvenstvima Balkana učestvovati sa ukupno sedam selekcija, saopšteno je iz Balkanske odbojkaške asocijacije.

Crna Gora će sa juniorske selekcije u obje konkurencije nastupiti na Balkanijadama u Probištipu (Makedonija) i Subotici (Srbija), kadetkinje će igrati u bugarskom Kazanlaku, pionirke i Ivanjici ili Beogradu, a najvjerovatnije dvije selekcije će igrati na seniorskim Balkanijada u bič voleju u Beogradu.

Najzad, jedna selekcija će nastupiti na novoformiranom dječijem festivalu, u Turskoj.

Inače, sa sastanku tehničke komisije BVA u Istanbulu, gdje su donijete odluke o datumima, domaćinima i učesnicima Balkanijada, Odbojkaški savez Crne Gore je predstavljao Nikola Pješčić, koordinator za odbojku na pijesku u OSCG.

Balkanska prvenstva 2014.

Balkanski dječiji festival: Istanbul, Turska (23. i 24. maj)

Turska, Srbija, Makedonija, Bugarska, Grčka, Crna Gora, Albanija, Rumunija

Pionirke: Ivanjica ili Beograd, Srbija (22 – 26. jul)

Grupa A: Turska, Bugarska, Crna Gora, Albanija

Grupa B: Srbija, Makedonija, Bosna i Hercegovina, Rumunija

Pioniri: Ankara, Turska (25 – 29. jul)

Turska, Srbija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Rumunija

Kadetkinje: Kazanlak, Bugarska (23 – 27. jul)

Bugarska, Srbija, Grčka, Crna Gora, Rumunija, Turska

Kadeti: Izvorani, Rumunija (16 – 20. jul)

Rumunija, Srbija, Bugarska, Grčka, Moldavija, Turska

Juniorke: Subotica, Srbija (5 – 9. avgust)

Grupa A: Turska, Bosna i Hercegovina, Makedonija, Bugarska

Grupa B: Srbija, Grčka, Crna Gora, Moldavija, Rumunija

Juniori: Probištip, Makedonija (13 – 17. avgust)

Grupa A: Makedonija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Bugarska

Grupa B: Srbija, Turska, Rumunija, Grčka

Balkanska prvenstva 2014. u bič voleju

Do 20 godina: Solun, Grčka (22 – 24. avgust)

Grčka, Srbija, Bugarska, Rumunija, Albanija, Turska

Do 22 godine: Temišvar, Rumunija (13 – 15. avgust)

Rumunija, Srbija, Bugarska, Grčka, Turska

Seniorke i seniori (Rumunija, Srbija, Bugarska)

Prvi turnir – Temišvar, Rumunija (15 – 17. avgust)

Rumunija, Srbija, Bugarska, Grčka, Moldavija, Turska

Drugi turnir – Beograd, Srbija (22 – 24. avgust):

Srbija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Grčka, Albanija, Moldavija, Crna Gora, Rumunija, Turska

Treći turnir – Kardžali, Bugarska (29 – 31. avgust)

Bugarska, Srbija, Grčka, Albanija, Moldavija, Rumunija, Turska