Bronzana Anđela Džaković

Anđela Džaković je u Saarjevu osvojila bronzanu medalju nakon tri efektne pobjede
293 pregleda 0 komentar(a)
Anđela Džaković, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 30.03.2014. 16:33h

Crnogorski džudisti osvojili su dvije bronzane medalje na Evropskom kupu u Sarajevu. Nakon što je reprezentativac Akademika Nikola Gušić juče osvojio bronzu u seniorskoj konkurenciji do 73 kilograma, danas je isto uradila njegova klupska koleginica, Anđela Džaković u kategoriji do 70 kilograma.

Anđela je u prvom kolu na juko savladala Moniku Sarić iz Hrvatske, zatim u drugom i Austrijanku Katarinu Lehner, da bi je u polufinalu iponom savladala domaća takmičarka Aleksandra Samardžić, koja je potom slavila i u finalu.

Džaković je imala priliku da se u repasažu domogne bronze i iskoristila je pobjedom nad Belgijankom Maksin Hejns.

Blizu medalji u Sarajevu bio je i teškaš Jovan Peković, ali je izgubio borbu za bronzu kategorije do 100 kilograma od Slovaka Mateja Hajasa