Slavlje Hamiltona na Sepangu

1 komentar(a)
Luis Hamilton, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.03.2014. 10:47h

Vozač Mercedesa, Britanac Luis Hamilton, pobjednik je Velike nagrade Malezije, druge trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1 koja je danas vožena na stazi Sepang.

Hamilton, koji je startovao sa pol pozicije, do pobjede došao je u vremenu sat, 40 minuta, 25 sekundi i 97,4 stotinke, vozeći prosječnom brzinom od 185 kilometara na sat.

To je njegova prva pobjeda ove sezone, ukupno 23. u Formuli 1.

Njegov klupski drug, Njemac Niko Rozberg, osvojio je drugo mjesto, dok je treći bio branilac trofeja, Njemac Sebastijan Fetel u Red bulu.

Španac Fernando Alonso u Ferariju završio je na četvrtom mjestu, peti je bio Njemac Niko Hulkenberg u bolidu Fors Indije, a šesti Britanac Dženson Baton u Meklarenu.

Bodove su još osvojili vozači Vilijamsa, Brazilac Felipe Masa i Finac Valteri Botas, Danac Kevin Magnusen u Meklarenu i Rus Dani Kvjat u bolidu Toro Rosa

Rozberg je vodeći u plasmanu vozača sa 43 boda.

Hamilton je drugi sa 25, Alonso je treći sa 24, a četvrti Baton sa 23 boda.

U plasmanu konstruktora čelnu poziciju zauzima Mercedes sa 68 bodova.

Meklaren je drugi sa 43, a treći Ferari sa 30 bodova.

Naredna trka u šampionatu Formule 1 biće vožena 6. aprila u Manami za Veliku nagradu Bahreinu.