Gušić bronzani u Sarajevu

On je nastup u kategoriji do 73 kilograma završio sa pet pobjeda i jednim porazom.
Ažurirano: 29.03.2014. 19:40h

Crnogorski džudista Nikola Gušić osvojio je bronzanu medalju na Evropskom kupu u Sarajevu.

Gušić je u prvom kolu pobjedio Britanca Ajlanda Konora, a u drugom Italijana Ermesa Tosolinija.

U trećem kolu poražen je od takmičara iz Francuske Žordana Amorsa, koji je kasnije osvojio prvo mjesto i povukao Gušića u repasaž.

U repasažnim mečevima Gušić je savladao Jovana Mirkovića iz Srbije, Elijana Gucija iz Švajcerske i u borbi za medalju Norvežanina Martina Tiblina.

Ostali crnogorski predstavnici danas nijesu zabilježili plasman.

Takmičenje će biti nastavljeno sjutra u kategorijama do 81, 90 kg, 100 i preko 100 kilograma za muškarce, odnosno do 70, 78 i preko 78 kilograma za žene.

Na Evropskom kupu u Sarajevu nastupa 272 takmičara iz 22 države.