Titula za Kamila Štoha

Kamil Stoh, Foto: BETA AP
Ažurirano: 21.03.2014. 18:19h

Poljski skijaški skakač Kamil Štoh osvojio je Svjetski kup, pošto je danas zauzeo četvrto mjesto na Planici, što mu je bilo dovoljno da osigura pobjedu u generalnom plasmanu.

Pobjednik današnjeg takmičenja bio je Njemac Severin Frojnd, dok se na drugom mjestu našao Norvežanin Anders Bardal, a treći je bio Slovenac Peter Prevc.

Frojnd je poslije prve serije zauzimao peto mjesto sa 2,2 boda zaostatka za Bardalom, koji je bio lider.

Njemac je u drugoj seriji skočio je 137,5 metara i osvojio ukupno 289,1 bod, a Bardal je zaostao 0,3 boda, pošto je skočio 134,5 metara.

Ovaj rezultat najmanje je odgovarao Prevcu, pošto ga je na drugom mjestu u generalnom plasmanu pretekao upravo Frojnd.

Prevc je poslije prvog skoka bio na četvrtom mjestu, dok je u drugoj seriji skočio 133,5 metara i osvojio 287,3 boda.

Poljski takmičar ostvario je skokove od 131,5 i 134 metara, te osvojio 283,9 bodova.

Štoh je ove sezone osvojio i dvije zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Sočiju.

U generalnom plasmanu Štoh ima 1370 bodova, Frojnd je drugi sa 1223 boda, dok je Prevc treći sa 1212.

Takmičenje u Svjetskom kupu nastaviće se sutra, kada će se od 11.00 skakači nadmetati u timskim skokovima, dok je u nedjelju posljednje takmičenje u sezoni.