I treća pobjeda protiv Budućnosti, Luka Bar odbranila titulu

"Sirene" su, tako, sa 3-0 u pobjedama odbranile titulu i stigle do ukupno petog šampionskog trofeja.
Ažurirano: 21.03.2014. 19:17h

Titula ne mijenja vlasnika - odbojkašice Luke Bar posao u finalu plej-ofa protiv Budućnost Zetatransa, najvećeg rivala posljednjih godina, završile su u tri meča, kao i lani, iako teže nego u prošlom prvenstvu, jer nijedan meč nije završen sa nulom.

Izabranice Vladimira Milačića su prvenstvo završile dominatno sa 18 pobjeda i samo jednim porazom, u ligaškom dijelu od Budućnosti, pa su više nego zasluženo odbranile šampionski tron.

“Sirene” su, jednostavno, već dvije godine najjači i najiskusniji sastav u Crnoj Gori, pa njihovi trofeji nijesu iznenađenje, naprotiv.

Budućnost je ove sezone pružila znatno veći otpor Barankama nego u prošlom plej-ofu, kada je uzela samo set. Podgoričanke, međutim, nijesu nijednom vodile u setovima u tri meča.

Šansu da urade nešto više u finalnoj seriji ekipa Vladimira Rackovića je prokockala u trećem setu prvog meča u Baru, kod 1:1, kada nije iskoristila dvije set lopte za vođstvo od 2:1, te u četvrtom setu večerašnjeg duela, kada “plave” nijesu sačuvale prednost od 19:15 i 20:17.

To je, ujedno, i bio najinteresantniji set u trećem meču, jer su prethodna tri ubjedljivo igrom i rezultatom dobile jedna ili druga ekipa.

Prvi set je bio neizvjetan do 10:9, onda je domaćin otišao na 14:9, a onda su Baranke novom serijom od 5:0 prelomile set na 19:10.

Budućnost je uzvratila u drugom setu, sa četiri uzastopna poena je na 9:4 stekla prvu veliku prednost, koju je čuvala do 18:12. Luka Bar je priprijetila na 18:16, ali su “plave” serijom 4:0 za vođstvo od 22:16, i tako osigurale izjednačenje.

Treći set je bio izjednačen do 8:8, Budućnost se držala do 13:11, a onda je uslijedila furiozna serija Luke Bar za nedostižnih 20:11.

Četvrti set je ličio na drugi, jer je Budućnost stalno biča u vođstvu, na 19:15 i 20:17 se činilo da je peti set neizbježan, ali nije bilo tako. Luka Bar je prvo poravnala na 20:20, a onda je serijom 4:0 stigla do 24:21 i slavlje je moglo da počne…

Nenad Vujanović, član Predsjedništva Odbojkaškog saveza Crne Gore, uručio je šampionski pehar kapitenu Baranki Elzi Hadžisalihović, dok su medalje ekipama i službenim licima podijelili član predsjedništva Miodrag Marković-Mitek i Ivan Bošković, generalni sekretar OSCG.

Finalom plej-ofa nije završena sezona u ženskoj odbojci, pošto se 5/6. aprila u Podgorici igra finalni turnir Kupa. Budućnost će imati priliku da se pred svojim navijačima revanšira ekipi Luke Bar, pod uslovom da oba tima u polufinalu preskoče Moraču, odnosno Galeb.

Luka Bar - Budućnost Zetatrans 3:1 (25:16, 20:25, 25:14, 25:22)

Bar – Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 500. Sudije: Slobodan Kovačević (Podgorica) i Predrag Beljkaš (Bar). Poeni iz napada: Luka Bar 42, Budućnost Zetatrans 36. Poeni iz bloka: Luka Bar 17, Budućnost Zetatrans 6. Poeni iz servisa: Luka Bar 7, Budućnost Zetatrans 7. Greške: Luka Bar 28, Budućnost Zetatrans 29.

Luka Bar: Kovačević 17, J. Rosić 7, Perović, Cenović (libero), Joksimović 6, Milović 10, M. Rosić, Hadžisalihović 23, Vuković, Milivojević 5, Vujanović, Barjaktarović.

Budućnost Zetatrans: Raičević (libero), Prelević, Janković, Bojović 5, Maljević, Baković, Bečić, Peruničić 12, Rovčanin 11, Kamčeva 2, Medojević 5, Vujadinović 14.