Pobjeda Panturoa u Lencerhajdu

Norveški skijaš, koji je i prošle godine trijumfovao u toj disciplini, juče je osvojio i mali kristalni globus u spustu.
Aleksis Panturo, Foto: Beta AP
Ažurirano: 13.03.2014. 10:41h

Francuz Aleksis Panturo pobjednik je posljednjeg, šestog superveleslaloma sezone alpskih skijaša koji je za Svjetski kup vožen danas u Lencerhajdu.

Trofej u toj disciplini ranije je obezbijedio Aksel Lund Svindal.

Panturo je do treće pobjede ove sezone, ukupno sedme u Svjetskom kupu, došao u vremenu minut, 13 sekundi i 71 stotinka.

Sa 56 stotinki zaostatka drugo mjesto osvojio je njegov sunarodnik Tomas Memilo Blondin, dok je treći bio Amerikanac Bode Miler sa 57 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.

Na četvrtom mjestu završio je Austrijanac Matijas Majer, peti je bio Amerikanac Ted Ligeti, a šesti Italijan Krištof Inerhofer.

Svindal, koji je danas osvojio 16. mjesto, takmičenje u superveleslalomu završio je sa 346 bodova.

Norvežanin Kjetil Jansrud je drugi sa 259, dok je treći Patrik Kueng sa 255 bodova.

Svindal je vodeći i u generalnom plasmanu Svjeskog kupa sa 1091 bodom i ima 19 više od drugoplasiranog Austrijanca Marsela Hiršera.

Francuz Aleksis Panturo je treći sa 919 bodova.

Lencerhajd je domaćin finala sezone alpskih skijaša i skijašica.

Skijašice će se danas nadmetati u superveleslalomu, dok je za sjutra zakazano takmičenje timova.