Frojnd pobijedio u Oslu, Štoh nadomak Svjetskog kupa

Dva takmičenja pred kraj sezone u skijaškim skokovima u Svjetskom kupu, prvi je Štoh sa 1.320 bodova, što će mu najvjerovatnije obezbijediti Kristalni globus, jer Peter Prevc ima 1.152
Zeverin Frojnd, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.03.2014. 18:13h

Njemački ski skakač Zeverin Frojnd pobijedio je danas takmičenju Svjetskog kupa u norveškom Oslu.

Drugo mjesto zauzeo je Anders Bardal iz Norveške, dok je treći bio Poljak Kamil Štoh, koji je tim rezultatom došao nadomak osvajanja Svjetskog kupa.

Frojnd je osvojio ukupno 265,4 boda, pošto je ostvario skokove od 132 i 130,5 metara.

Drugoplasirani Bardal je za Frojndom zaostajao 13,3 boda, dok je Štoh bio tačno 20 bodova iza pobjednika.

Bardal je u prvoj seriji skočio 128 metara, a u drugoj 127, što mu je donijelo 2. poziciju.

Štoh je ostvario skokove od 132 i 127 metara, što ga je postavilo na 3. mjesto. On se tako učvrstio na vrhu, jer je njegov prvi pratilac u Svjetskom kupu, Slovenac Peter Prevc, zauzeo tek 11. mjesto.

Dva takmičenja pred kraj sezone u skijaškim skokovima u Svjetskom kupu, prvi je Štoh sa 1.320 bodova, što će mu najvjerovatnije obezbijediti Kristalni globus.

Drugoplasirani je Prevc sa 1.152 boda, dok je Frojnd treći sa 1.123.

Skakači će se predstojećeg vikenda nadmetati na Svjetskom prvenstvu u skijaškim letovima u češkom Harakovu, a posljednji takmičarski vikend očekuje ih za dvije sedmice na Planici.