Vujević odveo Peruđu u prvo finale Kupa Italije u klupskoj istoriji

Ažurirano: 08.03.2014. 23:01h

Nakon što su prvi put u klupskoj istoriji zaigrali na finalnom turniru Kupa Italije, odbojkaši Peruđe otišli su i korak dalje – tim koji predvodi najbolji crnogorski odbojkaš svih vremena Goran Vujević je danas u polufinalu napravio iznenađenje savladavši Lube Maćeratu, lidera prvenstva, prošlogodišnjeg finalistu i petostrukog osvajača ovog takmičenja, sa 3:2 (22:25, 25:18, 23:25, 25:23, 15:9).

Uspjeh Vujevića i drugova je još veći jer je došao nakon velikog preokreta, pošto je Lube vodio 2:1 u setovima i 18:12 u četvrtom (kada je u igru ušao srpski tehničar Mitić)…

Popularni Kvisko, zvanično najstariji aktivni igrač u odbojkaškoj Seriji A (ima 41 godinu), meč je završio sa šest poena, ali je mirnom igrom u svim ostalim elementima vodio ekipu do trijumfa.

MVP meča bio je korektor Peruđe, srpski repreyentativac Aleksandar Atanasijević sa 34 poena, ali je odličan bio i bivši primač Budućnosti Nemanja Petrić sa 21 poenom (58 posto uspješnosti u napadu, čak 77 posto idealnog prijema servisa).

U poraženom timu bolji od ostalih bio je Ivan Zajcev (18).

Peruđa će u sjutrašnjem finalu u Bolonji (17.30 časova) igrati sa Pjaćencom (drugo finale, nakon onog izgubljenog 2006. godine), koja je u drugom polufinalu savladala prošlogodišnjeg pobjednika, Trentino sa 3:1 (25:23, 24:26, 25:19, 25:21).