Štoh najbolji u Kuopiju

Kamil Stoh, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.03.2014. 20:05h

Poljak Kamil Štoh pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup večeras održano u finskom Kuopiju.

Dvostruki olimpijski šampion, koji je bio vodeći i nakon prve serije, do pobjede došao je skokovima od 126,5 i 126,5 metara, za koje je dobio 262,7 bodova.

To je njegova šesta pobjeda ove sezone, ukupno 13. u Svjetskom kupu.

Njemac Zeverin Frojnd osvojio je drugo mjesto skokovima dužine 127 i 125 metara i zbirom od 258,9 bodova.

Norvežanin Anders Bardal bio je treći skokovima od 123 i 127,5 metara, za koje je dobio 257,6 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Slovenac Peter Prevc (123,5 i 126,0), dok je peti bio Švajcarac Simon Aman (125 i 126,0).

Štoh je vodeći u plasmanu Svjetskog kupa sa 1231 bodom.

Prevc je drugi sa 1128, a treći Frojnd sa 987 bodova.