Matijašević bolji od Ćulafića, Kolakovićev Kan poražen od Tura

Uspješniji je bio Matijašević, čiji je Šomon u gostima savladao Set 3:0 (25:21, 25:21 25:19) i zabilježio 10. pobjedu za šesto mjesto na tabeli sa 33 boda.
Nikola Matijašević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 02.03.2014. 23:26h

Zbog povrede ramena, Miloš Ćulafić nije imao priliku da igra Evropsku ligu za reprezentaciju Crne Gore pod komandom Nikole Matijaševića.

Kako Matijašević odlukom predsjedništva OSCG nije više selektor "crvenih" (kormilo će preuzeti Slobodan Boškan), Ćulafić neće ni imati tu priliku u narednim akcijama.

Da li tu na tu temu razgovorali nije nam poznato, tek Ćulafić i Matijašević su ovog vikenda bili rivali u prvenstvu Francuske.

U ekipi Seta, koja je doživjela 11. poraz, Ćulafić je meč završio sa 11 poena. Set je pao na sedmo mjesto, i ima 22 boda.

Kan, koji sa klupe vodi Igor Kolaković zajedno sa Srđanom Popović (radili su godinama zajedno i u Budućnosti), poražen je u gostima od šampiona Tura 3:1 (23:25, 25:23, 21:25, 20:25).

Tur je prvi sa 45 bodova, dok je Kan deveti sa 28.

Najzad, Narbon je doživio 11. poraz, izgubio je u gostima od Monpeljea 3:1 (25:19, 26:24, 25:27, 25:22), a crnogorski reprezentativac Božidar Ćuk je u poraženom timu upisao svega četiri poena.