Luka Bar i Budućnost Zetatrans poveli trku protiv Morače i Galeba

Izabranice novog-starog selektora Crne Gore Vladimira Milačića večeras u "Topolici" slavile su sa 3:0 (25:15, 25:20, 25:9)
109 pregleda 0 komentar(a)
Luka Bar, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 02.03.2014. 21:23h

Odbojkašice Luke Bar i Budućnost Zetatrans povele su trku u polufinalu plej-ofa protiv Morače, odnosno Galeba.

Izabranice novog-starog selektora Crne Gore Vladimira Milačića slavile su večeras u "Topolici" protiv Morače sa 3:0 (25:15, 25:20, 25:9).

"Sirene" su prvi i treći set riješile u svoju korist bez većih problema. U drugom su gošće iz Podgorice bile ravnopravan rival, praktično sve do završnice tog perioda igre, ali nijesu mogle da se odupru očigledno iskusnijem rivalu, koji je najveću prevagu imao na mreži.

U drugom meču današnjeg programa u Baru, Budućnost Zetatrans je u gostima bila bolja od Galeba 3:1 (26:24, 25:21, 18:25, 25:15), u interesantnije od dva polufinalna meča.

Domaćin je u prvom setu imao tri set lopte na 24:21, ali su Podgoričanke serijom 5:0 preokrenule i povele 1:0.

To je, možda, bio i presudni momenat ovog meča, bez obzira što je Galeb uspio u trećem setu da se vrati u meč. U četvrtom setu, međutim, dileme nije bilo.

Drugi mečevi na programu su 5. marta.

U polufinalu se igra do dvije pobjede, pri čemu se eventualne majstorice igraju ponovo u Baru.

Luka Bar - Morača 3:0 (25:15, 25:20, 25:9)

Bar - Dvorana "Topolica". Gledalaca: oko 150. Sudije: Jovanović i Vučinić (Podgorica).

Luka Bar: Kovačević, J. Rosić, Perović, Cenović, Joksimović, Milović, M. Rosić, Hadžisalihović, Vuković, Milivojević, Vujanović, Barjaktarović.

Morača: Mandić, Budrak, Novaković, Rehmel, Petričević, Vukčević, Nikolić, Janjević, Matanović, Kilibarda, Đelević, Đonović.

Galeb - Budućnost Zetatrans 1:3 (24:26, 21:25, 25:18, 15:25)

Bar - Dvorana Topolica. Gledalaca: oko 200. Sudije: Beljkaš i Simonovska (Bar).

Galeb: Vujošević, Ratknić, Kruta, Vojvodić, Vojinović, Drešić, Vulević, Malović, Vujović, Lacmanović, Šćekić, Tošić.

Budućnost Zetatrans: Raičević, Joketić, Janković, Bojović, Maljević, Baković, Bečić, Peruničić, Rovčanin, Kamčeva, Medojević, Vujadinović.