Štoh najbolji u Lahtiju

Kamil Stoh, Foto: BETA AP
Ažurirano: 02.03.2014. 15:52h

Poljak Kamil Štoh pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u norveškom Lahtiju.

Dvostruki olimpijski šampion iz Sočija bio je drugi nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 131 i 134,5 bodova, za koje je dobio 281 bod.

To je njegova peta pobjeda ove sezone, ukupno 12. u Svjetskom kupu.

Vodeći nakon prve serije, Njemac Zeverin Frojnd, osvojio je drugo mjesto skokovima od 131,5 i 129,5 metara, za koje je dobio 277,4 boda.

Austrijanac Gregor Šlirencauer bio je treći skokovima dužine 126 i 130 metara, za koje je dobio 270,2 boda.

Uspješan dan austrijskih skijaša upotpunili su Stefan Kraft (126 i 129,5) i Andreas Kofler (128,5 i 129) osvajanje četvrtog, odnosno petog mjesta.

Slovenac Peter Prvec nastup u Lahtiju završio je šestom mjestu (126 i 130,5).

Štoh je trijumfom u Lahtiju preuzeo vođstvo u Svjetskom kupu sa 1131 bodom.