STRELJAŠTVO

Mrkajić pobjednik Kupa Mimoze

Mrkajić je trijumfovao u dramatičnom raspucavanju "golub za golub" ispred srpskog reprezentativca Pere Nedića
0 komentar(a)
28.03.2019. 08:33h

Dragan Mrkajić pobjednik je međunarodnog steljačkog Kupa Mimoze, u disciplini olimpijski Trap, u konkurenciji 24 strijelca iz regiona (Srbija, Hrvatska, BiH i Crna Gora).

Mrkajić je trijumfovao u dramatičnom raspucavanju "golub za golub" ispred srpskog reprezentativca Pere Nedića (Jedinstvo Stara Pazova), pošto je u raspucavanju, nakon 11:11, pobjedio Nedića u produžecima sa 5:4.

U duelu za treće mjesto domaći takmičar Nikola Perišić pobijedio je srpskog strijelca Borka Vasiljevića (SK "Stepski soko"), koji je na ISSF juniorskom evropskom šampionatu 2013 u Njemačkoj bio ekipno bronzani, rezultatom 13:9.

U ekipnoj konkurenciji je takođe bilo vrlo uzbudljivo, domaći SK Herceg Novi (Mrkajić, Perišić, Racković) je u posljednjoj seriji prestigao vođstvo šampiona Srbije SK "Jedinstvo" Stara Pazova (Nedić, Rožek, Drljača) i odnio veliki pehar ekipnog pobjednika.

Treće mjesto su zauzeli strijelci iz Užica SK "Stepski Soko" u sastavu B. Vasiljević, Lukić, P. Vasiljević.

Rezultat

Pojedinačno

1.Mrkajić DraganHN20222264222310913115

2.Nedić Pera JED21222568231911012114

3.Perišić NikolaHN2123206418211031113

4.Vasiljević BorkoSOK221921621923104119

5.Drljača BrankoJED2119226221221059

6.Jovetić RaškoBDĆ2019205922221037

7.Marković JovicaBD221920611922102

8.Racković DragoslavHN20162258192299

9.Marković NikolaGAM20191958221999

10.Lukić Zoran SOK21211961211597

11.Vasiljević PetarSOK17182055182194

12.Đurović SlobodanHN21171553212094

13.Mandić Tomislav ŠBR16202056191893

14.PrenkićGAM17192258191693

15.Rožek IvanJED19221758161892

16.Stanišić ivoBD18171853191991

17.Raičević BoškoGAM19221556181791

18.Kapičić GoranBD16151647202087

19.Mitrović LukaBD17211856121886

20.Ćosić Rade JED19181956131685

21.Krivikapić BorivojeHN19131244161777

22.Miroškin EvgenijHN2014943111771

23.Božović MiloBD1413936121260

24.Nogulić RadmiloTUR11131135121158

Ekipno

1.SK "HERCEG NOVI" (Mrkajić, Racković, Perišić)6161641865966311

2.SK "JEDINSTVO" STARA PAZOVA (SRB) (Nedić, Drljača, Rožek)6163641886059307

3.SK "STEPSKI SOKO" UŽICE (SRB) (Lukić, B.Vasiljević, P.Vasiljević)6058601785859295

4.SK "GAMS" CETINJE (N.Marković, Prenkić, Raičević)5660561725952283

5.SK "BUDVA" (J.Marković, Mitrović, Stanišić)5757561705059279

6.SK "HERCEG NOVI B" (Đurović, Miroškin, Krivokapić)6044361404854242