Legkov zlatni u skijaškom trčanju na 50 kilometara

On je do pobjede i zlatnog odličja došao u vremenu sat, 46 minuta i 55,2 sekunde. Njegov sunarodnik Maksim Viležanin osvojio je srebrnu medalju sa zaostatakom od 70 stotinki
1 komentar(a)
Ažurirano: 23.02.2014. 11:35h

Rus Aleksander Legkov osvojio je danas zlatnu medalju u skijaškom trčanju na 50 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

On je do pobjede i zlatnog odličja došao u vremenu sat, 46 minuta i 55,2 sekunde.

Njegov sunarodnik Maksim Viležanin osvojio je srebrnu medalju sa zaostatakom od 70 stotinki.

Dominaciju Rusa u posljednjoj nordijskoj disciplini u Sočiju upotpunio je Ilia Černusov osvajanjem bronzanog odličja sa 80 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.

Prije četiri godine Norvežanin Peter Nortug slavio je ispred Nijemca Aksela Tišmana sa 30 stotinki zaostatka.

Branilac trofeja iz Vankuvera završio je danas na 18. mjesti.

Dvostruki osvajač zlatne medalje u Sočiju u skijatlonu i na 15 kilometara klasično, Švajcarac Dario Kolonja zauzeo je 27. mjesto.