Perunović peta na Balkanu uz novi crnogorski rekord

Ona je trku u dvorani Ali Čakir završila za devet minuta, 30 sekundi i 60 stotinki i postavila novi crnogorski rekord.
1 komentar(a)
Drago Musić i Slađana Perunović, Foto: Atletski savez Crne Gore
Ažurirano: 22.02.2014. 18:21h

Crnogorska atletičarka Slađana Perunović osvojila je peto mjesto u trci na 3.000 metara na dvoranskom prvenstvu Balkana u Istanbulu.

Perunović je bila vlasnica i starog rekorda (9:32,60), koji je istrčala 18. februara 2012. godine.

Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je Turkinja Emine Hatun Tuna sa rezultatom devet minuta i 15 sekundi.

Na šampionatu Balkana u dvorani u 21 diciplini nastupilo je oko 300 takmičara iz 15 država.

Trener crnogorske rekorderke Drago Musić kazao je da je Perunović mogla i do medalje da se nije saplela u posljednjem krugu.

"U gužvi pri obilasku predstavnice iz Jermenije, koju su vodeće takmičarke obišle za čitav krug, Perunović je izgubila priključak i ostala bez medalje. Planirali smo rekord Crne Gore i ostvarili zacrtani plan. Potvrdili smo kontinuirani rezultatski napredak iz trke u trku, što je potvrda da se dobro radi", kazao je Musić u izjavi dostavljenoj agenciji MINA.