Matu zlato u slalomu, Hadžić završio na 38. mjestu

58 pregleda 5 komentar(a)
Mario Mat, Foto: Beta AP
Ažurirano: 22.02.2014. 18:16h

Austrijski alpski skijaš Mario Mat novi je olimpijski šampion u slalomu.

Mat je bio vodeći i nakon prve vožnje, a do zlatnog odličja u Sočiju došao je u ukupnom vremenu minut, 41 sekunda i 84 stotinke.

To njegovo prva olimpijska medalja u karijeri.

Mat je dva puta bio svjetski prvak u slalomu, 2001. u Sent Antonu i 2007. godine u Oreu.

On je 28 stotinki bio brži od sunarodnika Marsela Hiršera.

Hiršer, osvajač Svjetskog kupa i zvanični svjetski prvak u slalomu, u Sočiju je osvojio prvu olimpijsku medalju.

Bronzano odličje, sa 84 stotinke zaostatka, pripalo je Norvežaninu Henriku Krostofersenu, koji je debitovao na Olimpijskim igrama.

Italijan Stefano Gros i Njemac Fric Dofner imali su četvrto vrijeme, dok je šesto mjesto pripalo Slovaku Adamu Zampi.

Hrvat Ivica Kostelić olimpijski slalom završio je na devetom mjestu.

Crnogorski skijaš Tarik Hadžić nastup na olimpijskom slalomu u Sočiju završio je na 38. mjestu.

Hadžić, koji je bio 71. nakon prve vožnje, trku je završio za dva minuta, sedam sekundi i 94 stotinke.

To je za 26 sekundi i deset stotinki slabije vrijeme od novog olimpijskog šampiona, Austrijanca Marija Mata (1:41,84).

U slalomu bilo je prijavljeno 117 skijaša.

Prvu vožnju završilo je 77, a obje 45 skijaša.