Ruskom timu zlato u štafeti

Ekipa Rusije u brzom klizanju osvojila je zlatnu medalju u štafeti na 5.000 metara na kratkoj stazi, uz novi olimpijski rekord.
Soči, Olimpijske igre, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.02.2014. 22:31h

Rusija, za koju su nastupali Viktor An, Semen Jelistratov, Vladimir Grigorev i Ruslan Zaharov, do pobjede i zkatne medalje došla u vremenu šest minuta, 42 sekunde i 10 stotinki.

To je Anu treće zlatno odličje u Sočiju, nakon što je bio najbolji u individualnim trkama na 1.000 i 1.500 metara, uz bronzu na 1.500.

An ima i tri zlatne medalje koje je osvojio kao član reprezentacije Južne Koreje u Torinu 2006. godine – na 1.000 i 1.500 metara, kao i štafeti na 5.000 metara.

Drugo mjesto, sa 271 hiljaditinkom zaostatka, osvojili su klizači Sjedinjenih Američkih Država, dok su se bronzom okitili Kinezi.