Vileta zlatni u superkombinaciji, Kostelić ponovo srebrni

1 komentar(a)
Sandro Vileta, Foto: Beta AP
Ažurirano: 14.02.2014. 13:15h

Švajcarski skijaš Sandro Vileta osvojio je danas zlatnu medalju u superkombinaciji na Zimskim olimpijskim igrom u Sočiju.

Za superkombinaciju računaju se zbirni rezultati spusta i jedne slalomske vožnje.

Vileta je bio 16. nakon spusta, a do pobjede i prve olimpijske medalje došao je u vremenu dva minuta, 45 sekundi i 20 stotinki.

U Svjetskom kupu ima samo jedan trijumf i plasman na pobjedničko postolje, 3. decembra u Biver Kriku u superveleslalomu.

Srebrnu medalju, sa zaostatkom od 34 stotinke, osvojio je Hrvat Ivica Kostelić.

To je njegova četvrta olimpijska medalja, a sve četiri su srebrne.

U Sestrijereu 2006. bio je srebrni u kombinaciji, a četiri godine kasnije u Vankueveru u slalomu i superkombinaciji.

Bronzana medalja pripala je Krištofu Inerhoferu iz Austrije, koji je imao 47 stotinki slabije vrijeme od pobjednika.

To je njegovo drugo olimpijsko odličje, nakon što je u nedjelju bio srebrni u spustu.

Na četvrtom mjestu završio je Norvežanin Kjetil Jansrud, peti je bio Slovak Adam Zamoa, a šesti Amerikanac Bode Miler.